2023-01-13

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 3: Badanie plonów

0

Tomek sprawdza, czy wilgotność ziaren słonecznika jest na odpowiednim poziomie. Testuje także nakładkę do zbioru. Gospodarze z Plutycz naprawiają ogrodzenie zapsute przez zwierzęta oraz gonią konie. Rolnicy w Haćkach przygotowują pole do pracy. Co jeszcze spotyka bohaterów produkcji? Odpowiedź w 3. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl

W Plutyczach Gienek, Andrzej i Jastrząb muszą naprawić zepsute przez zwierzęta ogrodzenie na pastwisku nad Orlanką. Stado się rozpierzchło i trzeba również zagnać je w jedno miejsce. Panowie mogą liczyć na pomoc Jarka i Maćka.

W Pokaniewie Tomek poddaje testom nakładkę służącą do zbioru słonecznika. Wraz z operatorem Wieśkiem zamierzają wypróbować maszynę. Sprzęt spisuje się należycie, a wilgotność ziarna jest zadowalająca. Rolnik sprawdza też, jak sprawuje się biogazownia. Decyzja o zainwestowaniu w energię z gnojowicy okazała się słuszna. Dzięki temu ma tani prąd.

W Haćkach Michał, Natalia i Olek konserwują buraki na zimę. Najpierw warzywa trzeba podgotować, następnie zawekować. Po wszystkim rolnicy jadą nakarmić krowy i przygotowują pole do pracy, usuwając duże kamienie.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.