2023-01-07

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 2: Narodziny cieliczki

0

Jarek i Agnieszka przygotowują specjalny boks dla nowonarodzonej jałówki. Gienek, Andrzej i Jastrząb wieszają huśtawkę. Gienek zabiera swoje wnuczki do parku linowego. Justyna i Łukasz z Ciemnoszyj przygotowują siewnik do pracy. Co jeszcze spotyka bohaterów produkcji? Odpowiedź w 2. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl.

Gienek, Andrzej i Jastrząb wieszają na gałęzi starej śliwy huśtawkę. Konstrukcja nie jest zbyt stabilna. Córka Gienka podrzuca mu dzieci pod opiekę. Wraz z Jastrzębiem dziadek zabiera je do parku linowego i na wycieczkę kolejką.

W Bronowie Jarek i jego dzieci przynoszą jabłka, które mają posłużyć jako pasza dla koni i cieląt. Owoce zostają rozdrobnione, ale podczas pracy niszczy się stara krajalnica. Agnieszka naprawia maszynę. Podczas karmienia zwierząt gospodyni odkrywa, że ocieliła się jedna z jałówek. Młode wymaga opieki. Rolnicy muszą przygotować jej boks.

W Ciemnoszyjach Justyna i Łukasz używają specjalnej maszyny do przyrządzania mieszanki paszowej dla stada. Następnie para przygotowuje siewnik do pracy.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.