2024-04-19

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 16: Widoczne postępy

0

Prace w gospodarstwach idą zgodnie z planem, a mieszkańcy przygotowują się do nadejścia sezonu. Na jakie efekty liczą państwo z Plutycz, Bronowa i Ciełuszek? Co robić kiedy gołąbki śnią się po nocach oraz jak poradzić sobie z wywozem mułu w grząskim, błotnistym terenie? Zobacz „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Cel? Piękne obejście
W Plutyczach rolnicy nadal usuwają błoto z podwórka. Andrzej i Jarek pracują łopatami, następnie wraz z Gienkiem i Jastrzębiem wykładają koleiny chrustem, aby umożliwić wywóz mułu ciężarówką. Widać postęp w pracach na podwórku. Usunięto już sporo ziemi, a wykop przypomina Jastrzębiowi okopy. - To dobrze, bo akurat wojna idzie - komentuje mężczyzna. Zaś Jarek w błocie znajduje damską szminkę. - Dla twojej przyszłej żony - żartuje i szczerzy zęby do Andrzeja.

Jest praca, są żarty
Agnieszka i Jarek w Bronowie muszą przygotować się na wzrost inwentarza. Stawiają nowe budki dla cielaków. Najpierw jednak trzeba wyrównać podłoże, ponieważ nie mogą one stać na betonie. Gospodarz pokazuje, jak należy odpoczywać, leżąc na grzbiecie konia Niuńka. Prawdziwy magik z niego. Przeprowadza także test wiaderka. Na czym polega ta próba?

Tradycyjne podejście
W Ciełuszkach Wiesię odwiedza koleżanka Dorota, żeby pomóc w zrobieniu gołąbków, które gospodarzowi śniły się po nocach. Pomocniczka pracuje w ochronie i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. - Przynajmniej wiesz, że żyjesz. A na gospodarstwie odpoczywasz - mówi. Wiesia żąda szkolenia z samoobrony. Następnie panie wybierają się na pole. Gdy one robiły jedzenie, Jurek siał owies. Do większości prac przydają się maszyny, ale rolnik chce również uhonorować tradycję. Wszyscy modlą się o dobre plony. Do miejscowości przybywa weterynarz Agnieszka. Jakimi zwierzętami zajmie się tym razem?

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.