2024-03-29

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 13: Zmiany są dobre

0

Gospodarze z Podlasia z wyraźną troską dbają o swój inwentarz i robią plany na przyszłość. Odwiedziny weterynarza to wydarzenie równie ważne jak Dzień Kobiet. Jak obchodzone są takie święta na wsi? Oglądaj trzynasty odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Powoli ku lepszemu
W Plutyczach Andrzej planuje rewolucyjne zmiany i razem z Gienkiem przypominają sobie zasady ortografii, w której są mistrzami. Następnie wspólnie z Walkiem wzmacniają ściany pomieszczeń gospodarskich, a potem we wspólnym towarzystwie panowie obserwują pracę ostatnich dni. - Piękne gniazdo - chwali Walek sam siebie. 

Dobra kobieta to...
Gospodarze obchodzą Dzień Kobiet w Ciemnoszyjach. Łukasz przywozi kwiaty, pamięta i docenia swoje panie. Ale to początek dnia, bo zaraz potem trzeba wziąć się do roboty, czyścić oborę i przygotować gospodarstwo do rozbiórki starej obory. Podczas przepędzania jałówek jednej z nich przydarza się nieszczęście. Gospodarz udziela również nauk, jak wybrać żonę do życia na wsi.

Wizyta pani weterynarz
W Ciełuszkach Agnieszka z mężem odwiedza rodziców i jedzą wspólnie obiad. Kobieta narzeka, że Jarek dla mamy Wiesi ma więcej kwiatów, niż dla własnej żony ofiarował rano. Ale teściowa, to teściowa - mówi mądrość ludowa. Do gospodarstwa przybywa weterynarka. Bada klacz i diagnozuje niegroźny nowotwór skóry. Trzeba usunąć zmianę. Następnie lekarka aplikuje koniom selen. Tylko tej doktor słucha się Jarek, bo w sprawie koni on wie najlepiej.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.