2024-03-08

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 10: Plany na przyszłość

0

Z jakimi zadaniami mierzą się gospodarze na wsi? Jakie poczynają inwestycje? Labirynt z kukurydzy w Ciemnoszyjach, budowa bocianiego gniazda w Plutyczach i walka z barnem w Laszkach to jedynie epizody codziennego życia na podlaskiej wsi. Oglądaj dziesiąty odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Osłodzona codzienność
W Plutyczach Gienio rozpoczyna dzień od karmienia drobiu. Jastrząb przychodzi w odwiedziny z poczęstunkiem. Może pączki osłodzą codzienne trudności rolników? Panowie dzwonią do Andrzeja, który przebywa w sanatorium. Interesuje ich tylko jedno - czy znalazł sobie towarzyszkę? Na koniec dnia idą po pomoc do Walka, aby zaprojektował bocianie gniazdo.

Edukacyjna rozrywka
Pierwszy raz Łukasz i Justyna pakują samodzielnie paszę w rękaw przy pomocy nowej maszyny. Następnie zajmują się mierzeniem pola, na którym planują jedną z większych inwestycji tego roku - labirynt z kukurydzy. Marzą o zróżnicowanym programie zwiedzania w zależności od wieku uczestników wycieczki.

Nie ma lekko
U Emilki w Laszkach nowy przychówek. Gospodyni pokazuje odwiedzającej ją mamie, młodą owieczkę i baranka. Panie planują oznaczyć stado. Aby dostać się do owiec, muszą wypuścić kłopotliwego barana. Mimo że nastawiają się na trudności, mają problemy z opanowaniem owczego stada, a szczególnie ich przywódcy. - Rabi pokazał klasę - chwali owczarka niemieckiego Emilka, który stanął w obronie kobiet podczas ataku agresywnego zwierzęcia.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.