2024-03-22

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 12: Miła niespodzianka

0

Urodziny babci Heleny i powrót Andrzeja do domu to okazje do radości i świętowania. Jakie emocje towarzyszą mieszkańcom Laszek, Plutycz i Pokaniewa w związku z codziennymi i niecodziennymi sytuacjami? Oglądaj dwunasty odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Powrót gospodarza
W Plutyczach dalszy ciąg prac budowlanych nad bocianim gniazdem. Inicjatywę przyjaciół przerywa powrót Andrzeja z sanatorium. Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby dokończyć konstrukcję i oczekiwać gości z dalekiego kraju. - Przyniesie coś ten bocian dla Andrzeja? - pyta zadziornie brat gospodarza. Mężczyzna wspomina odwiedziny na Jasnej Górze, którą widział po raz pierwszy w drodze powrotnej do domu.

Święto seniorki
W Laszkach szczególny dzień - imieniny babci Heleny. Emilka i Jola muszą przyspieszyć prace. Najpierw rozwożą bele siana do krów i koni. Mama chwali córkę i jej umiejętności jazdy. - Przez taką szczelinę przedostać się traktorem - jest pod wrażeniem. Jako że gospodyni to wybitna traktorzystka, zadania poszły sprawnie. Na koniec dnia tajna impreza, przygotowana na część babci Heleny, prawdziwie wzrusza nestorkę rodu i jest powodem do radości jej prawnuczki Laurki.

Nowy projekt
W Pokaniewie wszystkie oczy zwrócone są na sery. Trwa przygotowywanie wyrobów do wysyłki. A że to świeży biznes Moniki i Tomka, to wymaga szczególnej uwagi. Bo tu wszystko jeszcze nowe. Potem, podczas przenoszenia budek dla cieląt, gospodyni w oryginalny sposób okazuje mężowi uczucia. Nie brakuje też na wsi ćwiczeń siłowych. Kobieta bierze siekierę do ręki i sprawdza swoje umiejętności drwala. Czy podoła temu wyzwaniu?

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.