2024-03-15

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 11: Uroki przedwiośnia

0

Zima się zbliża ku końcowi, nadchodzi czas napraw, zajęć hodowlanych i porządków. Jak z zadaniami na wsi radzą sobie gospodarze w Bronowie? Z czym zmagają się Tomek z Moniką z Pokaniewa oraz chłopaki z Plutycz? Oglądaj jedenasty odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

W strugach deszczu
Na Podlasiu nastała „pora deszczowa”. Mimo że jeszcze jest zima to wszystko w Plutyczach zalane jest wodą. Gienek i jego kompani pracują w pocie czoła, nie zważając na niesprzyjającą aurę. Jastrząb kupił łańcuch do piły i panowie planują ją przetestować. Za stodołą wycinają suchą sosnę i gałęzie przeszkadzające w osadzeniu bocianiego gniazda.

Wyjątkowy czas
W Bronowie wylała rzeka Narew, jednak to nie psuje Jarkowi walentynkowej niespodzianki dla żony. W taki dzień Agnieszka jest dla niego najważniejsza. - Po dziesięciu latach małżeństwa kocha się bardziej - zwierza się gospodarz. Po południu oboje sprawdzają, w jakim stanie są ich pola i myją panele fotowoltaiczne przed sezonem.

Wiejskie konkurencje
Dla Tomka i Moniki z Pokaniewa nie ma rzeczy niemożliwych. Gospodarz ma w planach naprawę taksówki mlecznej. Przeprowadzanie cielaków może okazać się wspaniałą zabawą i okazją do rywalizacji sportowej między małżonkami. - Ja będę pierwsza! - triumfalnie krzyczy kobieta, prowadząc zwierzę do osobnego boksu.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.