2024-02-23

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 8: Wiejskie życie

0

Z czym zmagają się mieszkańcy Plutycz, Kundzicz czy Pokaniewa? Andrzej prezentuje, jak ze starej wanny można zrobić poidło dla bydła, a Monika jak wykonać artystyczną sesję produktową serów? Oglądaj ósmy odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Wielofunkcyjna wanna
W Plutyczach Andrzej z Jastrzębiem opróżniają wannę z lodu i transportują ją na podwórko do Pauliny. Przy okazji świetnie się bawią. - Jak bobslej - mówi Andrzej, siadając do środka. Posłuży ona jako karmnik dla krów. Gospodarze wraz z Heńkiem robią drzwi do obórki, a kobieta z dziećmi przygotowuje im babeczki.

Obowiązki i przyjemności
Tomek z Pokaniewa usiłuje odpalić ciągnik. Okazuje się, że akumulator jest rozładowany. Kiedy pojazd już jest sprawny, mężczyzna wraz z Moniką jedzie na pole wysiać nawozy. Dzięki temu, że ziemia jest zmrożona, nie grzęzną w niej ciężkie maszyny. Później gospodyni z mężem urządzają sesję produktową na stole w salonie. Jak smakują i prezentują się sery na sianku?

Żywy inwentarz
W Kundziczach Maciek z Igorem rozkładają paszę dla zwierząt. Czeka na nich wygłodniałe stado. - Dla zwierząt tutaj siedzę - mówi Maciej, tłumacząc, co najbardziej go trzyma na wsi. Obiecał choremu sąsiadowi przywieźć opał, więc czeka go też rąbanie drewna. Po pracy obaj panowie raczą się kiełbaskami z ogniska.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.