2024-02-16

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 7: Bitwa na śnieżki

0

Śnieg jest na Podlasiu powodem do radości, ale także utrudnieniem w codziennej pracy. Zobacz jak dobrze bawią się chłopaki z Plutycz. Z czym musi sobie poradzić Emilka z Laszek i w co angażują się gospodarze z Pokaniewa? Oglądaj siódmy odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Radość jak u dzieci
Jastrząb i zaprzyjaźnieni gospodarze w Plutyczach staczają bitwę na śnieżki. Zabawa zabawą, ale pora wziąć się do pracy. Przychodzi Walek i razem wymieniają przebitą dętkę w wozie. - Dziś nasz napęd miał pięć koni, bo nas było pięciu - śmieje się Andrzej i jest wdzięczny za pomoc zaprzyjaźnionych panów.

Pokonać trudności
W Laszkach Emilka z matką wypuszczają owce do karmienia. Muszą udoić mleka dla osłabionego jagniątka. Na pastwisku panie odkrywają bele siana. Pokryte śniegiem plandeki utrudniają im pracę. Dzielne kobiety radzą sobie dzięki ścisłej współpracy. 

Nowa pasja
W Pokaniewie Monika i Tomek przyjmują dostawę nawozów, które będą rozsiewane na polach. Angażują się też w produkcję serów. - Dopiero zaczynamy działać. Nie mamy jeszcze takiej codziennej produkcji - mówi Monika. Sprawdzają nowe maszyny, jak to na początku  działalności. Czy gospodarze polubią nowe zajęcie i będzie ono dla nich rentowne?

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.