2024-02-09

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 6: Współczesny chłop

0

Gospodarze w Borowskich Ciborach czipują swoje zwierzęta zaś w Plutyczach mężczyźni pieką tradycyjne babki ziemniaczane. Jaką ma recepturę Andrzej, a jaką Jarek? W Tykocinie Kolonii oczekiwania na narodziny. Oglądaj szósty odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Zawody w gotowaniu
W Plutyczach do pojedynku o tytuł najlepszego kucharza staje Andrzej i Jarek. Panowie przyrządzają tradycyjną babkę ziemniaczaną z boczkiem i cebulką. Każdy według własnej unikatowej receptury. - Ziemniak na babkę musi być twardy - radzi Gienio.

Oznaczenie zwierząt
Technologia dociera także na Podlasie. Do Borowskich Cibor do gospodarstwa Agnieszki i Bogdana przyjeżdża Marek, dyrektor wojewódzkiego związku hodowców koni, który wspólnie z rolnikami zaczipuje dwa źrebaki. Dzięki temu zabiegowi gospodarze będą mogli zarejestrować je w systemie związku hodowców.

Przy nadziei
Młodzi rolnicy w Tykocinie Kolonii, Wiesia, Wojtek, a zwłaszcza Patrycja i Szymon, przygotowują się na przyjście nowego członka rodziny. Nie zwalnia to ich z innych obowiązków. - Od ślubu żona się nie zmieniła, jedynie przybyło jej trochę - śmieje się przyszły tata i wraz z kobietą cieszy z zakupów ubranek dla dziecka.  

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.