2024-02-02

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 5: Napadało śniegu

0

Mimo zimy gospodarskie zadania trzeba wykonać. Jak sobie radzą na Podlasiu? Montaż drzwi do ciągnika, drewno dla sąsiadki i przygotowanie ogiera do wystawy to tylko niektóre z zadań w Plutyczach czy Bronowie. Oglądaj piąty odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Radość nie tylko dla dzieci
W Plutyczach Gienek i Jastrząb lepią bałwana. Mimo uciechy ta pora roku dokłada pracy. - Zimowe obowiązki, śniegu napadało - mówi Gienek. Po zabawie pomagają Andrzejowi przy montażu drzwi do ciągnika. Następnie panowie udają się do Pauliny.

Ulubiony ogier
W Bronowie gospodarz musi przygotować konia Bambika na wystawę w Szepietowie, która odbędzie się w marcu. - Biegam, chodzę, codziennie - mówi Jarek. Agnieszka z uwagi na kontuzję nogi nie może mu pomóc. Weterynarz bada bronowskie klacze. Okazuje się, że jedna z nich ma zbyt ostre krawędzie zębów. Z leczeniem trzeba się jednak wstrzymać, ponieważ zwierzę jest źrebne.

Przyjemne z pożytecznym
W Ciełuszkach Jurka i Wiesię odwiedza Maciek z Kundzicz. Zaprzęgają konia do sań i jadą do lasu po drewno na zimę dla sąsiadki. - Porobię, porąbie, zawiozę, niech ma - opowiada gospodarz o planach na pomoc znajomej.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.