2024-01-26

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 4: Pod czułą opieką

0

Gospodarze z Podlasia z wyraźną troską dbają o swój inwentarz i kolejne inwestycje. Panowie z Plutycz zabierają konie z pastwiska. Emilka razem z bratem i mamą kolczykują cielaczka i ogradzają staw, a Justyna z Tomkiem z Pokaniewa rozpakowują nową maszynę do serów. Oglądaj 4. odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Konie i krowy
W Plutyczach Gienek, Andrzej i Jastrząb przeprowadzają krowę z jednej obórki do drugiej. Zwierzę wkrótce się ocieli. Trzeba je doglądać i otoczyć szczególną opieką. Panowie muszą również przegnać konie do stajni z pastwiska, gdzie spędziły całe lato. Uzbrojeni w marchewki i owies pojawiają się na polu. Przed nimi pięciokilometrowy spacer ze zwierzętami.

Czasem trzeba odpocząć
Emilka próbuje przeforsować chwilę odpoczynku, nazywając ją „konioterapią”. Czy leżenie w sianie w towarzystwie mamy i brata rzeczywiście jest relaksujące? - Żeby pracować, trzeba mieć siły - mówi. W końcu zabiera się za obowiązki i z pomocą Krzysztofa kolczykuje cielaczka o imieniu Szarlotka. Mężczyzna robi to po raz pierwszy, więc napotyka problemy. Emilka pomaga bratu. Następnie rodzeństwo przygotowuje karmę dla kóz, a potem ogradzają staw.

Świeży nabytek
W Pokaniewie Monika, Tomek i Wiesiek oglądają nowy zestaw do robienia serów. Od lat planowali tę inwestycję. Stół ociekowy wymaga złożenia. - Jak chcesz coś produkować, to musisz być specjalistą w tej dziedzinie - zachęca żonę gospodarz do wspólnego składania i testowania nabytku. Znajduje też zaskakujący sposób na transport mebli...

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.