2024-01-11

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 2: Plany na przyszłość

0

W Borowskich Ciborach czas na zadbanie o konie i zabranie ich z pastwiska, a w Plutyczach plany na paśnik. W tym celu panowie wybierają się do lasu po materiał. Justyna zaś przy pomocy brata czyni projekty pod ogród i testuje tężnię solankową. Oglądaj 2. odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Wycinka materiału
W Plutyczach z pomocą Walka, Andrzej, Gieniek i Jastrząb wycinają w lesie suche drzewa na potrzeby paśnika dla krów. Nie jest to skomplikowana konstrukcja, ale jak to najczęściej bywa, każdy ma swój własny pomysł na realizację. - Był kłopot z wybraniem tego drzewa. Chodziliśmy, chodziliśmy, aż wreszcie znaleźliśmy - mówi Andrzej.

Zadbanie o inwentarz
Agnieszkę z Borowskich Ciborów odwiedza przyjaciel rodziny - Jan, z synkiem Gieniem. Przywożą poskrom dla koni, pomocny w pielęgnacji. Jak zwykle w gospodarstwie dodatkowe ręce do pomocy są zawsze potrzebne. Goście biorą udział w ścieleniu na zimę. Koni w gospodarstwie jest ponad czterdzieści. Które są źrebne?

Plany na ogród
Zimową porę Justyna z Ciemnoszyj postanowiła wykorzystać do odbudowania przydomowego ogrodu. Pomoże jej w tym brat Adam, który ze swoimi pracownikami wykona najważniejsze prace. Projektant planuje ogród owocowy wspólnie z dziećmi. W tym czasie na podwórku inni mężczyźni montują tężnię solankową, aby poprawić jakość powietrza i stworzyć morski klimat na Podlasiu.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.