2024-01-04

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 1: Przyszła zima

0

Nowy sezon i czas na niezbędne naprawy oraz zadbanie o selekcję i zdrowie zwierząt. Na Podlasie zawitała zima. W Plutyczach gospodarze odnawiają wóz, a w Pokaniewie odbywa się przewóz byczków. Jak radzą sobie w Borowskich Ciborach? Oglądaj pierwszy odcinek szóstego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Od świtu do nocy
W Plutyczach jak zawsze pracy jest dużo i zaczyna się wczesnym rankiem. Gienek karmi zwierzęta sianem i rozgląda się za pomocą. Na szczęście pojawia się wierny przyjaciel Jastrząb. Następnie gospodarz wraz z synem Andrzejem oraz Heniem i Jarkiem przepychają wóz do przewozu obornika pod dach stodoły - tam pojazd będzie odnawiany. Po zakończonej pracy rolnicy testują wóz na próbnej przejażdżce.

Bez gospodarza
W Borowskich Ciborach nie ma Bogdana. Gospodarstwem opiekują się jego żona i dzieci. Ma tam zawitać pani weterynarz Agnieszka i obejrzeć jedną z krów, która ma problem z nogami. Przy takiej ilości zwierząt w rodzinie Kubalów przyjazd specjalisty to zawsze specjalne wydarzenie. Szczególnie dla Kingi, która chce edukować się w tym kierunku. Co powie pani doktor? Czy uda się skorygować wadę u krowy i jaki jest plan szczepień dla koni?

Transport bydła
W Pokaniewie dzień sprzedaży byków. - Nie mamy przyczepy do przewozu zwierząt, więc się dogadaliśmy z ubojnią, że zawiezie też małe na Grabarkę - mówi Tomek i czeka z Moniką na Mateusza, który ma pomóc im z przewozem byczków do obory.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.