2023-07-28

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 31: Słodkie maluchy

0

W Laszkach młode cielaki należy zakolczykować i przyzwyczaić do działania elektrycznego pastucha. W Bronowie Jarek zajmuje się ogierem, który jest bardzo żywiołowy. Jak nauczyć go dobrego zachowania? W Plutyczach wielkie mycie ciągnika i porządki na polu. Oglądaj 31. odcinek serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Porządki i dobra zabawa
Gienek tworzy na podwórzu oczko wodne, a następnie wraz ze Sławkiem udają się na pole, by usuwać kamienie. - Tam kiedyś stała stodoła stara - tłumaczy gospodarz. Po wykonaniu prac Andrzej będzie mógł swobodnie manewrować dużymi maszynami. Następnie Gienek, Jastrząb i Kacperek myją ciągnik. Jest to także czas dobrej zabawy, a do mężczyzn dołączają Ninusia i Paulina.

Opieka nad młodymi
W Laszkach Emilka wraz z babcią muszą zakolczykować młode cielę. Trzeba zrobić to szybko, zanim jeszcze zwierzę będzie zdolne do ucieczki. Później stawiają zagrodę i uczą krowy działania elektrycznego pastucha. Emilka jest bardzo wrażliwa na zachowanie zwierząt. - Wiem, jakie to uczucie dotknąć prądu. Aż mnie tu dusi - mówi babci przy pracy. Mała Laura pomaga w sprzątaniu klatki dla kurcząt. Rolniczki wymieniają też podłoże i picie.

Niepokorne zwierzę
W Bronowie Agnieszka i Jarek prowadzą na pastwisko młodego ogiera. Okazuje się on bardzo żywiołowy. Agnieszka przygotowuje wianki z okazji Bożego Ciała. Po święcie stawia się je w oknach, gdzie stanowią całoroczną ozdobę. Adam pomaga Jarkowi z wymianą maski w ciągniku. Napotykają problemy, więc do robót będzie trzeba jeszcze wrócić.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.