2023-07-14

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 29: Atrakcje na wsi

0

Doskonalenie sztuki prowadzenia powozu jest nie lada atrakcją dla całej rodziny Kingi. W Plutyczach przygodą może okazać się wypad do Bielska na siłownie. Jak radzi sobie Andrzej z rehabilitacją ręki? Z kolei, Łukasz z Ciemnoszyj doskonali umiejętności w ochotniczej straży pożarnej. Oglądaj 29. odcinek serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Wypad do miasta
Gienek chce wyganiać krowy na pastwisko. Andrzej nie może mu pomóc, bo doskwiera mu kontuzjowana ręka. Na szczęście pojawia się Sławek "Jastrząb", który angażuje się w akcje. Nie idzie mu dobrze, bo krowa ciągle mu ucieka. Gienek się denerwuje, ale rozumie, że "miastowy" może mieć trudności z tą robotą. Następnie Andrzej i Jastrząb jadą do Bielska, aby w miejscowej siłowni Andrzej mógł kontynuować zabiegi rehabilitacyjne ręki. - najtrudniejsze ćwiczenia były z piłką - przyznaje gospodarz, który poznaje szereg ćwiczeń i urządzeń, z którymi dotąd nie miał do czynienia.

Czas na naukę i na zabawę
Nowa buda dla psa w Borowskich Ciborach jest wreszcie ukończona, chociaż nie obywa się bez kłopotów, bo Miśka ustawicznie "wysnuwa" się z szelek i ucieka na teren gospodarstwa. Z powodu polowań na kury nie można psa zostawić na dzień nie uwiązanego, dlatego też gospodarze ganiają za nim, aż udaje się psa złapać i "zamontować" w nowej budzie. Następnie przyjeżdża Darek z bryczką zaprzężoną w parę kucyków. Kinga uczy się lepiej powozić i przygotowuje do konkursu powożenia. Cała rodzina Bogdana idzie na pole, gdzie ustawia się bramki i zawodniczka stara się przejechać trasę, nie potrącając pachołków. - Człowieka przejechałaś - krzyczą kibice, kiedy trąci zabezpieczenia. Ponadto Michał robi jej psikusy, zwężając przejazd między bramkami. Jak pójdzie jej na zawodach?

Ćwiczenia strażackie
Justyna w Ciemnoszyjach ma ciężki weekend. Została sama przy udoju, gdyż pracujący na co dzień w gospodarstwie ludzie mają wolne, a Łukasz zajmuje się objeżdżaniem pól z agrotechnikiem, aby zobaczyć, jak wschodzą uprawy i czego im potrzeba. Ponadto Łukasz udaje się na ćwiczenia miejscowego oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej, której jest członkiem, kontynuując tradycje rodzinne. Oddział przeprowadza ćwiczenia.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.