2023-04-14

„Sekretne życie ZOO” - odcinek 3: Wielki cud narodzin

0

Każde przyjście na świat pociechy to bardzo ważne wydarzenie dla opiekunów i rodziców. Bohaterowie serialu opowiadają o cudzie narodzin w ZOO. W odcinku poród samicy manata, która odrzuciła wcześniej dwie córki oraz narodziny zagrożonych wyginięciem tygrysów sumatrzańskich. Ponadto prawdziwy baby boom u lemurów! Jak wygląda poród w ZOO? Szczegóły w 3. odcinku serialu „Sekretne życie ZOO”.

Oglądaj Sekretne życie ZOO online na polsatboxgo.pl

Czy matka przeżyje poród?
Przyjście na świat dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu rodziców. Niektórzy od razu odnajdują się w nowej roli, a inni potrzebują do tego czasu i pomocy. Tak samo jest w świecie zwierząt. We wrocławskim ZOO mieszka charakterna samica manata Link, która jest w zaawansowanej ciąży. Jej opiekunowie nerwowo oczekują dnia porodu, ponieważ Link odrzucała już dwie córki. Czy i tym razem sytuacja się powtórzy i co najważniejsze, czy młody manat przeżyje?

Narodziny zagrożonego gatunku
Nowy członek rodziny także w rodzinie tygrysów sumatrzańskich. To zagrożony gatunek i takie narodziny są dla wszystkich wyjątkowym świętem. Problemem może okazać się ojciec Tęga, który w naturze nie byłby obecny przy wychowaniu młodego, więc nie zrobiłby swojemu dziecku krzywdy. Tygrysy są bowiem samotnikami. 

Baby boom
Tymczasem w stadzie lemurów na świat przyszło aż pięcioro młodych. Jak to u tego gatunku bywa, wszystkie mają jednego ojca: najważniejszego w stadzie samca, Króla Juliana. Ten jednak nie interesuje się wychowaniem swoich potomków. Opiekę nad nimi sprawują samice, które solidarnie wspierają się w tym wyjątkowym czasie.

Kiedy potomek nie przychodzi
W odcinku także bezpłodna para gibonów. Choć kilkukrotne poronienie nie wpłynęło dobrze na ich stan emocjonalny, to dzięki troskliwej opiece pracowników ZOO oraz wzajemnej miłości, para ma się już dobrze i uczy życia bez potomka.

Sekretne życie ZOO w niedzielę o godz. 17:00 w Telewizji FOKUS TV.