2023-04-07

„Sekretne życie ZOO” - odcinek 2: Dylematy uczuciowe zwierząt

0

W odcinku okazja przyjrzenia się niełatwym uczuciom mieszkańców wrocławskiego ZOO. Widzowie mogą poznać intrygi pingwiniej łamaczki męskich serc, tylko z pozoru skazane na sukces zaloty okapi i ryzykowne igranie z samicą modliszki, które dla adoratora może skończyć się tragicznie. Ponadto intrygująca historia wieloletniego pożycia pary rysiów. Jakie jeszcze emocje buzują wśród zwierząt? Szczegóły w 2. odcinku serialu „Sekretne życie ZOO”.

Oglądaj Sekretne życie ZOO online na polsatboxgo.pl

Zwierzęta też mają życie uczuciowe

Znalezienie odpowiedniego partnera to bolączka nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Jeżeli ktokolwiek myśli, że nie są wybredne lub ostrożne w uczuciach, powinien zajrzeć do mieszkańców ogrodu zoologicznego.

Jak w operze mydlanej

Wrocławska wyspa pingwinów jest miejscem akcji największej opery mydlanej w mieście. Jej główną bohaterką jest łamaczka męskich serc, pani Żółta. W przeciwieństwie do swoich monogamicznych koleżanek z wybiegu, nie jest stała w uczuciach. Samca Delfina zostawiła z małym pisklęciem na wychowaniu, a obecnie buduje gniazdo z panem Żółtym, jednocześnie romansując z młodszym Brusem. Pan Żółty jest jednak zdeterminowany i pomimo rozwiązłości partnerki stara się jej zaimponować najlepszym gniazdem na wybiegu. Wszyscy zastanawiają się, kogo ostatecznie wybierze pani Żółta.

Przez żołądek do serca?

Wydawałoby się, że łatwiejsze zadanie od pingwinów ma samiec okapi N’kosi. Razem z Kalą są jedyną parą okapi we wrocławskim ZOO. To zagrożony gatunek i wyjątkowo rzadko spotykany zarówno w naturze, jak i w ogrodach zoologicznych. Okazuje się jednak, że nawet w tak komfortowych warunkach N’kosi musi bardzo zabiegać o uwagę Kali. Dużo bardziej od zalotów interesuje ją bowiem... dobre jedzenie. Czy samiec znajdzie drogę do jej serca?

Ryzykowne zaloty

Jeżeli ktoś pomyślałby, że pani Żółta i Kala są trudnymi partnerkami, powinien udać się na spotkanie z Heleną, samicą modliszki. Przed nią randka z nieporadnym Horacym. Jeżeli samiec nie przypadnie jej do gustu, nie będzie miała skrupułów i szybko pozbawi go głowy.

Stały w uczuciach jak ryś

Tymczasem czas zalotów dobiega końca dla 19-letniego rysia Orkana. Ten samiec był bardzo stały w uczuciach i całe życie spędził z jedną partnerką Pandorą, z którą spłodził 26 kociąt. Tym samym podbili rekord na skalę europejską! Teraz czeka go zabieg sterylizacji. Weterynarz z wrocławskiego ZOO szykuje odpowiednie narzędzia, a widzowie mogą mu towarzyszyć.

Sekretne życie ZOO w niedzielę o godz. 17:00 w Telewizji FOKUS TV.