2023-03-31

„Sekretne życie ZOO” - odcinek 1: Pierwsza kąpiel kapibar

0

Małe samce po raz pierwszy zanurzą się w basenie. Na wesołe malce czyhają wrony. Ich matka musi stanąć w ich obronie. Wśród świń rzecznych okazuje się potrzebna interwencja pracowników ZOO, po tym jak jedna z nich raniła własną matkę. W odcinku zobaczymy także cykl życia motyli. Co jeszcze wydarzy się we wrocławskim ZOO? Szczegóły w 1. odcinku serialu „Sekretne życie ZOO”.

Codzienność we wrocławskim ZOO

Jak wśród ludzi, tak i u zwierząt, relacje między bliskimi mogą się układać różnie. W pierwszym odcinku serii poznamy trzy zamieszkujące wrocławskie ZOO rodziny: świń rzecznych, kapibar i hipopotamów. Czy wiesz, że nastoletnie świnie mogą się buntować? Albo, że samica kapibary może wbrew zwyczajom gatunku, zostać głową rodziny? Zajrzyj z nami za bramy ZOO i zobacz, jak wygląda codzienność zamieszkujących tam zwierząt.

Ryzykowne zabawy świń rzecznych

Trzej dojrzewający synowie pary świń rzecznych, Petunii i Dżambona, wchodzą w wiek nastoletni i dostarczają rodzicom wszystkich związanych z tym atrakcji. Do tej pory stanowczy ojciec miał nad nimi kontrolę, jednak młodzi buntownicy przestają słuchać jego poleceń. Kiedy jeden z synów podczas nieuważnej zabawy rani własną matkę, niezbędna okazuje się interwencja pracowników ZOO. Muszą nie tylko opatrzeć rany, ale znaleźć sposób na rozwiązanie konfliktu. Być może nastał czas, żeby młodzież założyła własne rodziny.

Trudne relacje rodzinne nie ominęły hipopotamów. Rozrywkowy i wesoły samiec Wałek nie znajduje porozumienia z jedną ze swoich córek. Na szczęście oboje są pod stałą opieką pracowników ZOO, którzy dbają o bezpieczeństwo zwierząt.

Pierwsza kąpiel kapibar

Wesoło będzie za to u kapibar. Na dwójkę młodych samców czeka pierwsza kąpiel w basenie! Małe szkraby będą miały przy tym świetną zabawę, pomimo że ich charakterna matka Killer, nie poświęca im wiele uwagi. Jednak w momencie, kiedy w pobliżu pojawiają się zagrażające życiu jej dzieci wrony, samica staje na wysokości matczynego zadania.

Cykl życia motyla

Ponadto, w tym samym czasie w ZOO wyklują się trzy larwy motyli: Piano, Forte i Niente. Dzięki doskonale zrealizowanym zdjęciom makro będziemy mogli z bliska zobaczyć ich niezwykły cykl życia: od narodzin, poprzez przemianę w motyla, beztroskie życie i śmierć. Jeżeli więc nie wiedziałeś motyla, który pije drinki przez rurkę, nie możesz opuścić pierwszego odcinka „Sekretnego życia ZOO”.

Sekretne  życie ZOO” w niedzielę o godz. 17:00 w Telewizji FOKUS TV.