2023-03-25

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 13: Naprawa zagrody

0

Emilka z pomocą Karola sprząta szkody wyrządzone na pastwisku przez konia Zefira. Gospodyni kolczykuje także cielaczka i doi niebieską krowę. Walek i Jastrząb odwiedzają Andrzeja i Gienka w Plutyczach i wywożą na złomowisko nieużywane maszyny. W Ciemnoszyjach w gospodarstwie Justyny pojawia się weterynarz, który usuwa łożysko krowy. Jakie jeszcze przygody spotykają bohaterów? Więcej w 13. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Do Andrzeja i Gienka przyjeżdżają Walek i Jastrząb. Na samochód z przyczepką ładują stare nieużywane maszyny. Jest przy tym trochę kłopotów. Jadą do skupu złomu. Walek opowiada, że na złomowisku można znaleźć wiele przydatnych rzeczy.

W Laszkach Emilka i Karol doją niebieską krowę, która po wycieleniu daje dużo mleka. Emilka kolczykuje cielaczka, który niestety nie jest niebieski, a umaszczony na czarno, po byku rasy holsztyńskiej. Zabierają się też za porządki na pastwisku, ponieważ ogier Zefir zniszczył zagrodę. Karol z Emilką odkręcają deski, drewno wykorzystają na opał.

W Ciemnoszyjach pojawił się nie lada kłopot. Zamówione rurki do montażu nowych stanowisk dla krów mają nieodpowiednie wymiary. Justyna zwraca też uwagę, że trzeba sprawdzić obowiązujące przepisy, które określają jakiej wielkości stanowiska muszą mieć krowy. Do gospodarstwa przyjeżdża też weterynarz, aby usunąć łożysko jednej z krów po wycieleniu, zwierzę dostaje antybiotyk i zostaje oznaczone. Mleko krowy, która dostała antybiotyk, nie może trafić do wspólnego zbiornika.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.