2023-03-03

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 10: Atak srogiej zimy

0

Rolnicy muszą mierzyć się z obowiązkami, nawet kiedy wszystko przykrywa śnieg. Gienek, Jastrząb i Przemek wycinają kilka drzew. Nie obywa się jednak bez trudności. Po skończonej pracy pieką kiełbaski na ognisku. Emilka i Karol sprawdzają, czy w wodopoju dla krów i koni są przeręble. Tomek i Monika tłoczą olej z ziaren słonecznikowych. Więcej w 10. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Andrzej jest w sanatorium, gdzie trafił na rehabilitację złamanej ręki. W tym czasie Gienek, Jastrząb i Przemek jadą do lasu wyciąć kilka drzew. Będą użyte do budowy ogrodzenia dla krów. Ścinana sosna zahacza o inną. Z trudnościami, ale udaje się ją zdjąć.
Gienek planuje założenie nowego sadu. Pozbywa się starych drzew owocowych i na ognisku z gałęzi ściętej wiśni piecze kiełbaski.

W Laszkach Emilka i Karol karmią stado kóz, które potrzebują zimą więcej jedzenia, gdyż wiele z nich spodziewa się potomstwa. Potem jadą na pastwisko. Tam przygotowują zagrodę dla cieląt i sprawdzają, czy zwierzęta mają dojście do wodopoju. W czasie mrozów muszą dbać o to, aby przeręble nie zamarzały.

W Pokaniewie Tomek czeka na ciężarówkę, która odbiera zboże na sprzedaż. Potem razem z Moniką biorą się za tłoczenie oleju z niesprzedanych ziaren słonecznikowych. Produkt uboczny - bogate w białko pozostałości pestek - mieszają z karmą dla cieląt.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.