2023-02-25

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 9: Kolczykowanie bydła

0

Justyna i Łukasz wybierają, a następnie oznaczają byczki przeznaczone do rozrodu. Gienek z Jastrzębiem i Przemkiem ocieplają fundament domu. Robią to metodą tak zwanej „pryzby”. Pszczelarz Artur odwiedza Beatę i Janusza w Bolestach, gdzie uczy wnuka gospodarzy robienia woskowych dekoracji i świec. Co jeszcze spotyka bohaterów? Szczegóły w 9. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Gienek z pomocą Jastrzębia i swojego zięcia, Przemka, ociepla fundament domu. Najpierw musi przywieźć od sąsiada ciuki ze słomą. Okazuje się, że jest to sprawdzony sposób ocieplania budynków na Podlasiu i nazywa się "pryzba". W innej metodzie wykorzystuje się igliwie. Córka Gienka przygotowuje dla rolników ciepły posiłek.

W Ciemnoszyjach Justyna i Łukasz wybierają byczki przeznaczone do rozrodu i kolczykują je. Rolnik nie jest zadowolony z dostawcy paszy, który jest nierzetelny i spóźnia się z dowozem.

W Bolestach pszczelarz Artur odwiedza Beatę i Janusza, by sprawdzić, czy ule są właściwie zabezpieczone na zimę. Chce też nauczyć Antosia, wnuka gospodarzy, robienia woskowych dekoracji i świec. Nie każdy wie, że wosk ma lecznicze właściwości.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.