2023-02-18

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 8: Szklenie okna

0

Jastrząb i Walek pomagają Gienkowi zabezpieczyć sypialnię przed zimnem. Rozpoczynają pracę nad szkleniem okna, a następnie montują je na miejscu. Wiesia i Agnieszka parzą i skubią gęsi, zdradzając tajniki przygotowywania pierzyn. Justyna z Ciemnoszyj próbuje przekonać męża do inwestycji w urządzenie do pielęgnacji krowich racic. Jak sobie radzą bohaterowie? Szczegóły w 8. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Podczas wizyty Walka i Jastrzębia Andrzej rozpala w piecu. W jednym z pomieszczeń brakuje oszklonego okna. Walek postanawia temu zaradzić. Zabiera ramę do warsztatu, by ją oszklić. Z gotowym oknem wracają do sypialni Gienka i rozpoczynają montaż.

Kondraciuków odwiedzają Agnieszka i Jarek z dziećmi. Jurek zabiera wnuczęta pod las, żeby przybić krzyżyk na studni i odmówić modlitwę. Okazuje się, że on, jego żona i córka są prawosławni, z kolei Jarek jest katolikiem. Następnie Wiesia i Agnieszka muszą sparzyć i oskubać gęsi. Zdradzają tajniki przygotowywania pierzyn i poduszek puchowych.

W Ciemnoszyjach Justyna opracowała plan nowej inwestycji. Chce przekonać do niej męża. Dotyczy ona urządzenia służącego do pielęgnacji krowich racic. Sprzęt produkuje specjalną pianę. Krowy na początku są bardzo nieufne.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.