2023-02-10

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 7: Sterylizacja suczki

0

Agnieszka martwi się operacją psa. Na czym polega, jakie są korzyści, a jakie ryzyko? Gospodarze z Plutycz wspólnie z panami z Moniek usuwają fundament obórki, żywo dyskutując nad sposobem wykonania zadania. Emilka przy pomocy babci wymienia ściółkę w klatkach królików. Co jeszcze spotyka ulubionych bohaterów? Odpowiedź w 7. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl

Gospodarze z Plutycz zastanawiają się nad harmonogramem dnia. Panowie z Moniek mają im pomóc w usuwaniu fundamentu obórki, gdzie trzeba zorganizować miejsce dla bydła z otwartego pastwiska. Planując pracę, rolnicy żywo ze sobą dyskutują. Ostatecznie decydują się na najszybsze rozwiązanie.

W Laszkach Emilka i jej babcia wymieniają ściółkę w klatkach królików. Widzowie poznają zasady chowu tych zwierząt. Następnie Emilka i jej mama udają się na pastwisko i wywożą nawóz po królikach. Po przepaleniu stanie się on obornikiem.

Agnieszka i Jarek z Bronowa muszą wysterylizować swoją suczkę Szanaję. Rolniczka odrobinę się martwi. Musi dowiedzieć się więcej o planowanym zabiegu i jego korzyściach.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.