2022-12-22

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 4, odcinek 52: Świąteczne trio

0

Andrzej i Jastrząb przebierają się za elfy towarzyszące Gienkowi w roli Świętego Mikołaja. W Bronowie także trwają przygotowania do świąt - Jarek udaje się po karpia i montuje z dziećmi mrugającą gwiazdkę na szczycie silosu. W Pokaniewie Tomka i Monikę spotka niespodzianka. Do ich drzwi pukają... czołgiści. Jakie jeszcze przygody przeżywają bohaterowie produkcji? Odpowiedź w 52. odcinku serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl.

W Plutyczach Gienek w ramach świątecznego posiłku zamierza dać krowom rzepę w całości. W przygotowaniach pomaga mu Andrzej. Gienek ma też zabrać wnuczęta, Ninę i Kacperka, do wioski Świętego Mikołaja. Andrzej i Jastrząb przebierają się za elfy, natomiast Gienek zostaje gwiazdą wieczoru.

W Bronowie Agnieszka i Jarek myją i sprzątają dojarnię. Ustawiają też nowo przywieziony sprzęt - schładzarkę do mleka. Widzowie dowiadują się, jak rolnicy dbają o mleczność krów. Jarek udaje się po karpia oraz przyozdabia świątecznie silos.

Monika z Pokaniewa przygotowuje stół do Wigilii. Pomagają jej dzieci, a potem także i mąż, Tomek. Chłopcy nie mogą się doczekać pierwszej gwiazdki. Gospodarzy czeka jednak spora niespodzianka, kiedy do ich drzwi pukają... czołgiści należący do grupy rekonstrukcyjnej. Okazuje się, że mają pewne problemy z przeprawieniem się przez grzęzawisko. Tomek rusza z pomocą. Po wszystkim gospodarze zapraszają nieznajomych na kolację i wspólnie śpiewają kolędy.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.