2024-05-17

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 20: Piękne widoki

0

Konie wybiegają na pastwiska i przyroda budzi się do życia. Urok mieszkania na wsi przeplata się z ciężką pracą. Kto dba o porządek, a kto jeszcze wiele się musi nauczyć? Jak radzą sobie gospodarze z Plutycz, Laszek oraz Ciemnoszyji? Zobacz „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Celebracja ukończonej inwestycji
Genek, Andrzej, Jastrząb, Jarek i Marcin z Plutycz uczestniczą w uroczystym otwarciu nowego podwórka, symbolizowanym przez przecięcie wstęgi. Teraz trzeba dbać o odnowiony teren. - Jestem bardzo zadowolony. Jest idealnie na moje warunki - mówi gospodarz. Następnie rolnicy pomagają Paulinie zaprowadzić porządek wokół jej domu. Sprzątają m.in. obornik. Dochodzi do sporu między braćmi.

Ranczo pod kontrolą
Emilka i Karol muszą umieścić niechcianego przez krowę malca w osobnej zagrodzie i karmić go mlekiem przez smoczek. - Zdarzyło nam się to pierwszy raz, że urodziły się bliźnięta i krowa odrzuciła jedno - mówi gospodyni. Potem para wraz z Laurą odgradza kawałek pola u sąsiada, który zgodził się im go odstąpić. Na łąkę przyprowadzają konie. Ponieważ znajduje się ona blisko ruchliwej jezdni, rolnicy będą musieli regularnie sprawdzać stan ogrodzenia.

Kolejne kroki ku wiośnie
W Ciemnoszyjach przygotowania do sezonu idą pełną parą. Justyna i Łukasz ładują maszynę służącą do rozsiewania wapna, a później jadą na pole, gdzie spotykają się z agrotechnikiem. Dysponuje on wynikami pomiarów dotyczącymi zakwaszenia gleby. Następnie przeganiają na pastwisko jałówki.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.