2024-05-10

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 19: Zasiewy czas start

0

Rozpoczyna się sezon na zagospodarowanie pól. Konieczny jest także przegląd maszyn rolniczych. Jak swoje prace planują mieszkańcy wsi w Bronowie i Pokaniewie? Zaś w Plutyczach finał porządków na podwórku. Czy Andrzej doczeka się kostki pod domem? Zobacz „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Na finiszu
W Plutyczach Genek, Jarek i Jastrząb porządkują podwórko. Marcin przybywa, aby nadzorować układanie kostki. Największe problemy z zadaniem ma Genek. Tymczasem Andrzej, korzystając z tego, że wyszło słońce, sieje na polu owies wypożyczoną maszyną. Marcin, Genek i Jastrząb jadą mu w tym pomóc.

Ułatwić sobie pracę
Do Bronowa Jarek przywozi zboże, żeby załadować je do silosu. Jak zawsze wykorzystuje okazję, aby obejrzeć świat z lotu ptaka i wspina się na konstrukcję. Chce sprawdzić, czy zbiornik wszystko pomieści. Agnieszka pomaga mu podłączyć dmuchawę transportującą ziarno mechanicznie, co oszczędza czas rolników. Jarek ma dla syna Adama kilka cennych rad na temat bronowania. Co ciekawego powie przyszłemu rolnikowi?

Udana transakcja
W Pokaniewie Monika i Tomek goszczą kupców, którzy chcą nabyć byka z ich stada. Wybór nie jest łatwy, ale w końcu decyzja zostaje podjęta. Rolnikom udaje się dogadać w kwestii ceny. Teraz należy złapać osobnika. - Musiałaś założyć czerwone ubranie? - pyta mąż Moniki, która swoim strojem ściąga uwagę zwierzęcia. Następnie gospodyni i jej córka Maja robią porządki w szklarni przed zasiewami.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.