2023-11-10

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 46: Dary jesieni

0

Emilka w Laszkach zbiera z babcią dynie i sadzi nową odmianę czosnku. Gospodarstwo odwiedza także weterynarz Rafał. Mężczyźni w Plutyczach wybierają się na pole po pozostałe buraki, a Justyna i Maciej rwą nad wodą miętę na nalewkę. Oglądaj 46. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Wizyta Rafała
Gospodarstwo w Laszkach odwiedza weterynarz. Ustala, że jedna z krów Emilki, Niebieska, jest cielna. Rolniczka bardzo się cieszy. Ma nadzieję, że to byczek. Weterynarz pomaga też w obcięciu koziołkowi rogu, a następnie zajmuje się kurką ze zranionym skrzydłem. Po wizycie Emilka i babcia sadzą czosnek w warzywniku. Starsza pani nie jest przekonana do nowości wyszukanych w Internecie.

Tradycyjne zbiory
W Plutyczach Andrzej mówi o zmianach po remoncie. Potem wraz z Genkiem, Heniem i Jastrzębiem jadą na pole po buraki. W suchej jak pieprz ziemi zostały niewykopane warzywa. Mężczyźni postanowili zebrać je ręcznie. Jastrząb ma wyjątkowo poetycki nastrój. Nie spieszy się do wspólnej pracy.

Smaki natury
W Ciemnoszyjach Justyna i Marcin usuwają kamienie z terenu uprawowego. Śmieją się, że szczególnie po burzy ciągle rosną i rosną. Następnie gospodyni i Łukasz zrywają miętę wodną do nalewki. Mężczyzna ma trudności z dostępnością paliwa i wyjątkowo może pomóc żonie. Wspólny czas jest na wagę złota, tym bardziej kiedy można popróbować nalewek. Zdaniem rolnika nie jest wystarczająco mocna. A może to tylko pretekst do kolejnej próby?

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.