2023-11-03

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 45: Nowe kontra stare

0

Plastikowe okna w Plutyczach i wycinka bardzo leciwych konarów w Kundziczach. Jak do koniecznych zmian odnoszą się przywiązani do tradycji gospodarze? Czy Andrzej cieszy się z nowoczesnego domu? Oglądaj 45. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Zmiany na lepsze
W Plutyczach kolejny etap remontu domu - wstawianie nowych okien. Andrzej cieszy się ze zmian, a przede wszystkim z tego, że wreszcie ich lokum będzie nowoczesne. Z dawnego starają szachować drewniane dekoracje, parapety i narożniki. - Te nasze okna miały przeszło sto lat - komentuje Gienio. Wymiany dokonuje Heniek, który co i rusz popędza Andrzeja. Ten jak zawsze marudzi, ma ciągle wątpliwości i pytania, ale koniec końców musi zgodzić się z fachowcem. - Pomału... to będzie pałac - mówi zadowolony. Gienek i Jastrząb rozmawiają o tym, że po remoncie może zniknąć słynne plutyckie błoto, o które zawsze pytają odwiedzający.

Lekcja dla młodych?
Przychodzi Paulina, która zabiera panów do pomocy. Nie chcąc już poić młodych byczków z wiadra, próbuje przyuczyć zwierzęta do korzystania z wody w wannie na podwórku. Zrobiła jednak błąd, dając im pić rankiem i teraz nie udaje się zwierząt zapędzić do wodopoju. Nie tylko zwierzęta, ale i gospodyni uczy się na błędach. 

Porządki w Kundziczach
Do Maćka przyjeżdża specjalistyczna ekipa do usuwania szkód powstałych w drzewostanie po wichurze. Drzewa muszą być obcinane od góry z wysięgnika, gdyż są splątane konarami. Wymaga to doświadczenia i dużej uwagi. - Ciężkie zadanie was tu czeka - mówi Maciek do przybyłej ekipy. Cała operacja zostaje zakończona z sukcesem, choć przy obalaniu jednego z drzew uszkodzona została lipa, której Maciek bardzo żałuje. Teraz czeka go pracowita zima, podczas której musi przygotowywać deski i belki do remontu swojego domu.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.