2023-10-27

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 44: Czas podsumowań

0

Ocena materiału po żniwach, oszacowanie zysków oraz strat dotyczy każdego z gospodarstw na Podlasiu. W Haćkach i Pokaniewie przegląd zbiorów i dbanie o relacje małżeńskie. W Plutyczach odnowa drewnianego domu Andrzeja. Oglądaj 44. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Potrzebne zmiany
Andrzej postanowił odmalować dom i założyć przydomowy ogródek. Razem z Gienkiem i Heniem oraz Pauliną muszą wyczyścić starą farbę i odmalować szalówkę. - Będzie nie do poznania, trzeba odgrodzić co ludziom, co kurom - mówi Jastrząb, uznając zmiany za konieczne.

Ciężkie czasy
Pora ostatnich zbiorów w Pokaniewie, np. kukurydzy na ziarno. Ta praca angażuje nie tylko Tomka i Monikę, ale także kombajn i jeżdżący młyn. Małżeństwo bierze próbę ziarna do mielenia. Młyn mieli kukurydzę i pakuje w worki do kiszenia. Tak powstaje idealna pasza dla krów. Plony słabsze niż w ubiegłym roku martwią małżeństwo, które stara się odpowiedzialnie zarządzać dużym gospodarstwem. Sprawdzają swoje zasoby i wspólnie decydują, co należy dokupić, a co sprzedać.

Czas na podsumowania
W Haćkach Michał i Mariusz uprawiają ziemię i jednocześnie sieją, aby nie traciła wilgoci. W tym roku osiągnęli rekordowe zbiory rzepaku w gospodarstwie, ale kukurydza dała najgorszy plon od 20 lat. Natalia docenia każdy wspólnie spędzony czas z mężem nawet na zbieraniu jabłek. - Każda chwila razem, to chwila szczęścia - mówi. Małżeństwo wspólnie nastawia wino i rozmawia o planach na rocznicę.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.