2023-10-13

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 42: Siła przyjaźni

0

Gienek zawsze może liczyć na Jastrzębia. A jak jest w innych gospodarstwach? Gościnność podlasian sprzyja odwiedzinom. W Bronowie Agnieszka z Pauliną znają się od studiów. W Laszkach nutka rywalizacji między mężem i żoną. Oglądaj 42. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Pomocna dłoń
Gienek przyjeżdża do Jastrzębia. Ma dla niego pszenicę. Potrzebuje pomocy w wycięciu gałęzi utrudniających wykopki. Walek udostępnia swoją piłę. Panowie wybierają się na wspólny spacer do lasu. Po drodze jest czas na głębokie rozmowy o przemijaniu.

Przyjaźń damsko-męska
W Laszkach Emilka i Karol wygradzają specjalny teren dla Florki. Jałówka wkrótce ma się ocielić. Towarzyszy im Laurka. Następnie gospodyni łapie kozę, której róg rośnie nieprawidłowo. Karol pomaga skorygować to za pomocą szlifierki. Następnie para urządza konkurs na szybkość w rąbaniu drewna. Wygrywa Karol, ale ma niedużą przewagę. 

Koleżanki ze szkolnej ławki
W Bronowie Jarek i Agnieszka mają gości - Paulinę i jej męża Michała. Dostają od nich dwie kurki. Trzeba podciąć im skrzydła. Paulina i Agnieszka znajdują także chwilę dla siebie, aby nadrobić przyjacielskie zaległości. Wspominają dawne czasy. Znają się jeszcze ze studiów.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.