2023-09-22

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 39: Po pierwsze praca

0

Priorytetem gospodarzy z Podlasia jest ciężka praca. Znajdują jednak czas na ślub w tykocińskim kościele. W Plutyczach kosmetyka racic, a w Ciemnoszyjach segregacja jałówek. Obowiązki absorbują całe rodziny. Oglądaj 39. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Najważniejszy dzień w życiu
Patrycja i Szymek mają niebawem wziąć ślub. Zanim jednak pan młody rozpocznie przygotowania do ceremonii, musi pomóc ojcu w transporcie krów. Następnie zakłada szykowne ubranie, a potem wraz ze świadkiem Konradem jadą przed tykociński kościół.

Niebezpieczna operacja
W Plutyczach Paulina zbiera jabłka, które mają być przynętą dla byczka Amigo. Pomagają jej Gienek i Jastrząb. Zwierzę zostało umówione na kosmetykę racic. Procedura polega na dokładnym czyszczeniu i opiłowaniu i jest wykonywana przez specjalistów. Byczek jest trzymany na głębokiej ściółce i nie ma okazji, by ścierać racice w naturalny sposób o twarde podłoże, dlatego taki zabieg jest konieczny.

Relokacja krów
W Ciemnoszyjach Justyna, jej dzieci i pracownicy oddzielają większe jałówki od mniejszych, ponieważ te pierwsze nie dopuszczają słabszych do paszy. - Jedna krówka zagłodzi drugą - tłumaczy mama system przegrupowania cieląt w klatkach.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.