2023-09-15

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 38: Docenione starania

0

Debiut Michała w zawodach zaprzęgów oraz idealne snopki z siana w Pokaniewie. Zmagania w Czyżewie są szansą na sprawdzenie umiejętności oraz rozrywkę dla rolników. A co robić kiedy pada? W Bronowie mają na to przepis. Oglądaj 38. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Kukiełki ze słomy
Paulina, Gienek, Andrzej i Jastrząb idą na pole, by zebrać słomę do opatrzenia drzewek owocowych. Następnie tworzą snopki. Wywiązuje się dyskusja, który z nich jest najładniejszy. - Jak ja zrobię to jest snopeczek jak lalka - mówi Gienek i wspomina, jak dawniej zbierało się żniwo. Po powrocie do domu Andrzej chce roztrząsać siano, ale w kole maszyny brakuje powietrza. Walek przybywa z odsieczą. 

Na wsi w niepogodę
W Bronowie pada. Agnieszka z Jarkiem muszą zwozić bele. Jarek szybko je ładuje. Po powrocie spotykają Maćka, który gotów jest im pomóc przy żniwach. Z uwagi na pogodę rezygnują z pracy, jedzą ciasto i arbuza oraz piją szampana. Czas niepogody to chwila wytchnienia. 

Wyścigi rydwanów
Bogdan i jego rodzina są na zawodach zaprzęgów w Czyżewie. Michał startuje, ale nie czuje się przygotowany, ponieważ nie miał na to czasu z uwagi na żniwa. Mimo to świetnie sobie radzi, podobnie jak Darek. Bogdanowi nie idzie tak dobrze, bo jego klacz się płoszy. Gdy nadchodzi chwila rozdania nagród, okazuje się, że jedna z nich została przyznana Michałowi. Rodzina bardzo się z tego cieszy.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.