2023-09-08

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 37: Domowe smakołyki

0

Biznes, lokalne produkty oraz weki. Jak w można wykorzystać dary natury i wsi? W Laszkach produkcja koziego twarogu, w Pokaniewie dżemy i soki z wiśni, a w Plutyczach lemoniadowy interes. Oglądaj 37. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Cytrynowy interes
Gienek i Jastrząb potrzebują marchwi dla nowego cielaka. Idą do warzywniaka Pauliny. Nina i Kacperek ostrzegają, że ich mama nie będzie zadowolona, kiedy zorientuje się, że ktoś buszował w jej ogródku. Panowie namawiają dzieci do milczenia i obiecują im, że nauczą je biznesu polegającego na sprzedaży lemoniady. Pierwszą klientką w Pokaniewie jest sąsiadka. Jak idzie nowy interes?

Sekretny przepis
W Laszkach Karol i Emilka muszą wywieźć obornik. Następnie rolniczka przygotowuje produkt z koziego twarogu z solą, czosnkiem i pieprzem w zalewie, który nazwała przekornie kozie bobki. - Według mojej receptury, na oko wszystko - mówi gospodyni.

Weki i inwestycje
Monika uczy syna obsługi kosiarki. Planuje też zrobić dżemy i soki z wiśni. Tomek z Wieśkiem pokrywają nową halę plandekami. - Nareszcie te bele nie będą stały tylko czymś przykryte - mówi Monika. Gdy kończą, można w środku układać pierwsze bele. Po pracy Monika przynosi tort, który jest niespodzianką dla Tomka.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.