2023-08-25

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 35: Trudne zadania

0

Bohaterowie serialu stają w obliczu codziennych trudności. Emilka z Laszek ma za zadanie oddzielić kózki od matek, a Justyna z Ciemnoszyj walczy z suszą. Jak panie i panowie radzą sobie z codziennymi zadaniami na wsi? Oglądaj 35. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Przygotowania stodoły
Gienek, Andrzej, Jastrząb i Kacperek rozładowują przyczepę, na której są bele, a następnie jadą na pole po kolejne. - Samemu praca nie idzie - jak twierdzi Andrzej, dlatego wspólnie wykonują zadanie. Panowie przycinają drzewka blokujące dostęp do stodoły. Przygotowują też stodołę Pauliny, by zrobić na nie miejsce, m.in. wynoszą zalegające zboże. Gospodyni częstuje ojca i Jastrzębia herbatą.

Uparte kozy
W Laszkach Emilka i jej mama oddzielają kozy i młode koźlęta, by nie dopuścić do kojarzenia krewniaczego. - Normalnie rodeo! - komentuje babcia poczynania gospodyni. Następnie przeganiają stado na plantację truskawek, która ma zostać zlikwidowana. - Ta plantacja jest już bardzo stara, a że mamy straszną suszę, to nakarmimy nią kozy. Zawsze to na kilka dni wystarczy - mówi Emilka. Niestety, kozy nie chcą współpracować i wolą pozostać w cieniu.

Zbuntowana krowa
Justyna w Ciemnoszyjach podaje jałówkom witaminy i środki odrobaczające. Tak przygotowuje je do szczepień. Angażuje do tego dzieci, wyznaczając im zadania adekwatne do wieku. Niestety, jedna z krów próbuje umknąć i klinuje się w otworze bramki. Justyna musi ją uwolnić. Następnie jedzie z Łukaszem obejrzeć pola kukurydzy. Susza nie wpłynęła na nią dobrze.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.