2023-08-04

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 32: Praca wzywa

0

Gienek i Sławek nie mogą sobie pozwolić na chwilę refleksji. Inni bohaterowie również mają co robić. W Haćkach Michał wysiewa ręcznie nawóz na pastwiska, a w Laszkach Emilka po raz pierwszy w życiu roztrząsa maszynowo siano. Oglądaj 32. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Niesprzyjająca pogoda
W Plutyczach Gienek i Sławek siedząc na schodkach przed domem, oglądają stare zdjęcia rodzinne Gienka. Przychodzi Andrzej i zabiera ich do pracy. Razem z dziećmi, Kacperkiem i Ninusią, przewracają siano przy brzegu rowu z wodą. Andrzej narzeka na suszę. Potem idą razem z dziećmi nad Orlankę, gdzie Andrzej łowi ryby.

Buszujący w zbożu
W Haćkach Olek, Michał i Natalia oczyszczają pole pszenicy z kłosów żyta i pszenżyta. Gdy ziarno będzie zmieszane, skup nie przyjmie go jako konsumpcyjnego, tylko zaliczy do niższej klasy. Następnie Olek z Michałem poją jałówki na otwartym pastwisku, korzystając ze starej studni. Później Michał wysiewa ręcznie nawóz na pastwiska, a Olek wspomina dawne sposoby siewu.

Małe sukcesy w Laszkach
Emilka z mamą wyganiają stado kóz na pastwisko. Potem jadą ciągnikiem na łąki. Emilka ma po raz pierwszy w życiu roztrząsać maszynowo siano. Przed rozpoczęciem pracy musi dopompować koła w maszynie i odpowiednio ją ustawić. Udaje jej się to zrobić, mimo kłopotów.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.