2024-06-21

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 25: Rozsady w ogrodzie

0

Zobacz, jak mieszkańcy dbają o plony na polu i w przydomowych warzywniakach. W Plutyczach sadzą kwiatki w oponach, a w Bronowie rozsady warzyw. Tymczasem w Ciełuszkach święcenie koni i podlaski smakołyk - babka ziemniaczana. Oglądaj „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Kolorowa ozdoba 
Gienek z Jastrzębiem zataczają opony do ogródka przed domem. Lokują je zgodnie z planem narysowanym przez Andrzeja, który przychodzi z farbami w sprayu. Teraz trzeba opony oczyścić i pomalować, zanim się w nich posadzi cokolwiek. Panowie decydują, że największą, środkową na złoto, pozostałe dwie na srebrno. Srebrnej farby starcza też na pomalowanie roweru Gienka. Starszy pan mało się udziela w pracy, gdyż ma chorą nogę, którą od dłuższego już czasu kuruje. Andrzej przywozi obornika, a Jarek nakopaną ziemię. Nasypują wszystko do opon, a potem sadzą zakupione wcześniej dalie i pelargonie. Praca zakończona i mogą ją podziwiać wszyscy, którzy mijają dom w Plutyczach.

Przydomowy ogródek
Agnieszka i Jarek przyjeżdżają po rozsady pomidorów i innych warzyw. Przy okazji kobieta, nie zważając na protesty męża, kupuje jeszcze kwiaty. Po powrocie przygotowują warzywnik. Na początku wysypują koński obornik, który Jarek orze. Narzekają na dużą suszę, dlatego, zanim cokolwiek posadzą, deszczownicą nawodniają obszar przyszłego ogrodu.

Smakołyk z ziemniaków
Jurek wyjeżdża swoim wysłużonym motorkiem po Maćka z Kundzicz, który zmierzając do Ciełuszek utknął gdzieś po drodze. Tymczasem Wiesia ze swą dawną znajomą przygotowują babkę ziemniaczaną. Podczas tarcia ziemniaków kobieta opowiada o swoim przepisie na podlaski specjał. Przyjeżdżają panowie i wszyscy razem wyprowadzają konie na letnie pastwisko. Pierwszy wygon połączony jest z tradycyjnym dotknięciem każdego ze zwierząt święconą palmą, co ma zapewnić zdrowie oraz ich szczęśliwy powrót do stajni. Po pracy czas na baby ziemniaczane, więc zasiadają do wspólnego posiłku.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.