2024-06-07

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 23: Wiosenny czas

0

Praca i odpoczynek. Jak znaleźć równowagę oraz zaangażować dzieci do pomocy? W Pokaniewie skuteczne mogą okazać się lody, a w Laszkach atrakcyjne truskawki. Za to w Plutyczach panowie sami dbają o balans między pracą i odpoczynkiem. Zobacz „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Życiowa równowaga
W Plutyczach Gienek i Jastrząb udają się na poranne karmienie krów. Przychodzą Andrzej z Jarkiem, zabrać ich do pomocy przy montażu kabiny ładowarki. Praca nie jest skomplikowana, ale wymaga czterech par rąk. Kiedy się już z tym uporają, Jarek proponuje pójście na ryby. Zbiera się na deszcz, więc to najbardziej odpowiednia pora. Andrzej próbuje łowić z brzegu, ale plącze mu się wędka. Spychają na wodę tratwę. Jarek i Andrzej wskakują na nią i wędkują, płynąc z biegiem Narwi.

Piękne wyróżnienie
Emilka z córką z Laszek udają się na pole, aby odkryć grządki truskawek, które próbowano uchronić przed przymrozkami. W czasie ich pracy na miejsce przyjeżdża szef Polskiego Instytutu Truskawki z Krakowa, który pragnął odwiedzić gospodarstwo Emilki, aby uhonorować babcię Helenę dyplomem za wieloletnią uprawę tych owoców. Przychodzi babcia. Zaskoczona i uszczęśliwiona wyróżnieniem. Potem idą do gospodarstwa i Emilka pokazuje swoje stado kóz. Laura karmi kozy truskawkami, a Emilka częstuje gościa swoimi serami. Obdarowany na drogę wyrobami Emilki gość odjeżdża. Karol i Emilka zajmują się królikami. Trzeba oczyścić im klatki i rozdzielić samce od samiczek. Młodzi obdarowują się koszulkami z okazji urodzin.

Nagroda za pracę
Do Tomka w Pokaniewie pracującego na polu przyjeżdża agronom na badanie gleby. Potem Monika i Tomek zabierają dzieci do pracy przy ogródku. Trzeba wysypać korę pod krzaki, aby uniknąć pielenia. Pociechy początkowo chętnie pomagają, ale po krótkim czasie znikają. Okazuje się, że wróciły do domu i znalazły lody. Wkrótce wszyscy domownicy razem zasiadają do smakołyków.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.