2024-05-31

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 22: Nowe pomysły

0

Kreatywność w ulepszaniu i zmianie swoich gospodarstw nie opuszcza mieszkańców. Co nowego wymyślili Justyna i Łukasz z Ciemnoszyji oraz Agnieszka i Jarek z Bronowa? A co słychać w Plutyczach u Gienka, Andrzeja i Jastrzębia? Zobacz „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Wiosna w pełni
W Plutyczach Gienek, Andrzej, Jastrząb i Tomek przygotowują teren przeznaczony dla koni. - Każdego roku trzeba pastwisko poprawiać - mędrkuje najmłodszy gospodarz. Panowie muszą sprawdzić działanie elektrycznego pastucha, naprawić ogrodzenie zniszczone przez dzikie zwierzęta i wygospodarować miejsce na przyszłą wiatę. Niestety, ziemia jest podmokła. Po pracy rolnicy udają się nad wodę. Gienek, który planował obmyć nogi, wpada w błoto.

Edukacyjny labirynt
W Ciemnoszyjach Justyna i Łukasz zamierzają zakisić siano. Trawy muszą ubić i nakryć folią. Justyna każe synowi, Wojtkowi, który pomaga w pracy, uważać na maszyny. Następnie wraz z mężem planują jak zasiać kukurydzę na labirynt. Atrakcja lokalna nabiera rozpędu i pojawiają się nowe pomysły.

Mała wielka zmiana
W Bronowie Agnieszka i Jarek wybierają się do zakładu produkującego maszyny rolnicze.  W oczekiwaniu na montaż do ciągnika nowej kabiny z otwieranym dachem i przysłoną chroniącą przed słońcem, idą na lody. - W ogóle inaczej traktor wygląda - dziwi się zmianom gospodyni i cieszy się z wycieczki, ponieważ pierwszy raz jest w takim zakładzie. 

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.