2024-05-24

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 6, odcinek 21: Praca na polu

0

Rozpoczyna się sezon zasiewów i pilnych napraw wokół domu oraz gospodarstwa. W Plutyczach sadzenie ziemniaków, w Haćkach malują płot, a w Borowskich Ciborach konieczna jest wymiana opon w aucie Agnieszki. Jak radzą sobie mieszkańcy wsi? Zobacz „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Kartoflany interes
Genek i Andrzej szykują się do uprawy ziemniaków. - Mam do obsadzenia trzy działki. To najwięcej w wiosce - mówi z dumą młodszy gospodarz z Plutycz. Panowie wraz z Jarkiem i Jastrzębiem jadą do składu. Podczas pracy dyskutują na temat dawnych technik.

Ważna kolejność
W Haćkach Olek i Michał sprawdzają, jak kwitną rośliny na polu rzepaku. Ze względu na szkodniki decydują się na dodatkowy oprysk. Na prośbę Natalii, Michał ma pomalować sztachety od płotu. Wspólnie zabierają się do pracy. - Tato, to chciałby szybko, a to trzeba pomalutku. Najpierw jedna strona, potem druga - mówi gospodarz.

Brakujące elementy
W Borowskich Ciborach dzień upływa na naprawach. Bogdan i Krzysiek zajmują się samochodem Agnieszki. Wymiana klocków hamulcowych przebiega z komplikacjami, ponieważ nie mają odpowiednich narzędzi. Bogdan narzeka na chaos, który powstał podczas jego nieobecności. Na pomoc przybywa przyjaciel rodziny, Mateusz. Dzięki niemu wszystko idzie jak z płatka.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.