2023-08-18

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 34: Praca z końmi

0

Dla Gienka konie to całe życie, co zrobić kiedy brakuje już sił? Agnieszka na własnej skórze odczuwa moc tych zwierząt, kiedy przypadkiem zostaje poturbowana przez zaprzęg, a w Borowskich Ciborach niepokojące zmiany na kopytach źrebaków. Co mówi pani weterynarz? Oglądaj 34. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Zaginione zwierzęta

W Plutyczach Andrzej, Gienek i Sławek muszą napompować oponę w przyczepie, którą dostali od wujostwa. Nagle Paulina informuje ich o ucieczce koni z pastwiska. Rolnicy we czwórkę udają się tam, aby ustalić miejsce, w którym ogrodzenie zostało uszkodzone, oraz odnaleźć zwierzęta. Paulina zaprasza Gienka i Sławka na pierogi z jagodami. Przy stole przekonuje ojca do sprzedaży koni. Gienek nie jest zachwycony tym pomysłem i emocjonalnie traktuje swoje ukochane zwierzęta. Czy uda się je odnaleźć?

Nieszczęśliwy wypadek

Agnieszka, Jurek i Jarek w Bronowie pod okiem Roberta chcą przyuczyć konie do chodzenia w zaprzęgu. Klacz buntuje się, a wypadek, w którym poszkodowana zostaje Agnieszka, zaburza pracę. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. - Agnieszka się przewróciła i mocno poobijała. Cały palec siny, druga noga sina - mówi gospodyni.

Niepokojące zmiany

Bogdan z Borowskich Ciborów i jego rodzina czekają na wizytę weterynarz Agnieszki, która ma sprawdzić zaźrebienie u klaczy oraz znamiona na kopytach u młodych koni. Lekarka musi też dać zastrzyki z selenu kilkorgu źrebiętom. Zadbanie o żywy inwentarz to ciężką praca i opieka wykwalifikowanych osób.

  

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.