2023-08-11

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 33: Dzielnie do przodu

0

Przygotowania Bambika do wystawy koni w Bronowie, inwestycje w Pokaniewie ze starego domu dziadka i sianokosy w Plutyczach to kolejne kroki w przyszłość bohaterów z Podlasia. Co jeszcze słychać u bohaterów produkcji? Oglądaj 33. odcinek piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie” w niedzielę o godz. 20:00 w FOKUS TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Tajemnicze pudełko
W Plutyczach Jastrząb przynosi tajemnicze opakowanie. Andrzej początkowo nie jest ciekaw, co jest w paczce, a nawet ma obawy. - Ale jak jakaś zaraza tam siedzi? - mówi. W przesyłce jest kalendarz ścienny z kobiecymi aktami, który Gienek obiecuje powiesić nad swoim łóżkiem. Andrzej z pomocą Sławka wymienia noże w kosiarce, przygotowując ją do sianokosów. Idzie mu to z trudem, bo zapodział mu się specjalny klucz konieczny do tej pracy. - Po wielkich mękach i trudach, dokonaliśmy cudu - komentuje sukces Jastrząb. Udają się na łąki. Andrzej zaczyna koszenie, a po ciężkiej pracy idzie do fryzjera. Nareszcie, po ośmiu miesiącach, ma przyzwoicie obcięte włosy.

Ogier na aukcję
Agnieszka i Jarek w Bronowie przyuczają konia Bambika. Jarek biegnie z nim, a Agnieszka ocenia ruch konia. - Ładnie się rusza, energiczny, dynamiczny - mówi. Czarny ogier jest przygotowywany na wystawę. Potem obydwoje ładują do maszyny saletrę i jadą na łąki rozsypać nawóz. To konieczne, aby trawy rosły lepiej po pierwszym pokosie. Czy ich działania odniosą zamierzony efekt?

Czas na innowacje
Monika, Tomek i Wiesiek uprzątają dom i gospodarstwo w Pokaniewie należące kiedyś do dziadka. Planują urządzić tam stajnię dla właścicieli koni, którzy zechcą spędzić wakacje w ich okolicy. Tomek uczy Monikę pracy z nowym sprzętem - ładowarką. Potem przygotowują tradycyjny podlaski posiłek: kwas, czyli śmietana z odrobiną octu lub zsiadłe mleko z tartym świeżym ogórkiem i dodatek ziemniaki obficie polane tłuszczem i skwarkami. - Kwas poezja - zachwyca się Tomek. - Na taką temperaturę to tylko taki posiłek - podsumowuje gospodyni.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.