2023-05-13

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 20: Zmiany na roli

0

Maciek buduje zagrodę dla bydła, a wilki już drżą przed jego nowymi szczeniakami. W Haćkach u Olka i Michała nowoczesna maszyna wjeżdża w pole. W Plutyczach Gienek i Jastrząb odświeżają obornik, a Andrzej oczekuje geodetów, ponieważ planuje przebudowę domu. W rolnictwie cały czas coś się dzieje. Co jeszcze słychać u bohaterów serialu? Więcej w 20. odcinku piątego sezonu „Rolnicy. Podlasie” w Fokus TV.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

W Plutyczach Andrzej, Gienek i Jastrząb czyszczą zabrudzone przez obornik poidła. W gospodarstwie pojawiają się geodeci i dokonują pomiarów za pomocą satelitarnych metod. Andrzej przygotowuje się do przebudowy domu.

W Haćkach Olek i Michał wypróbowują w polu nową maszynę służącą do bezorkowej uprawy. Dzięki temu ziemia łatwiej wchłania wilgoć.

Zaprzyjaźniony współpracownik przywozi Maćkowi z Kundzicz dwa szczeniaki. W przyszłości będą one strzegły bydło przed wilkami, które są plagą dla rolnika. Gospodarz buduje zagrodę dla nowych zwierząt. Potem wraz z kolegą podcinają kopyta capowi. Dyskutują też o zmianach, które zaszły w ostatnich latach w rolnictwie.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji FOKUS TV.