2023-03-10

Dokument „Covid-19. Wyścig po szczepionkę” w Fokus TV

0

Jak wyglądały prace nad opracowaniem najważniejszego osiągnięcia naukowego naszych czasów? Dokument pokazuje heroiczną walkę ekspertów o opanowanie śmiertelnie groźnego niebezpieczeństwa. Jakie wyzwania stanęły przed naukowcami, co stanęło im na drodze i w jaki sposób może to zrewolucjonizować proces tworzenia substancji ratujących życie? W cyklu „Fokus na dokument” film „Covid-19. Wyścig po szczepionkę” w niedzielę 12 marca o godz. 22:00 w Fokus TV.

Przesuwając granice nauki

Trzymający w napięciu dokument ujawnia historię sześciu naukowców, należących do międzynarodowych zespołów badaczy. Przesuwają oni granice nauki w historycznym dla świata czasie globalnej pandemii koronawirusa, która wybuchła na początku 2020 roku. Eksperci robią, co w ich mocy, by stworzyć szczepionkę, która może ocalić miliony istnień. Czas odgrywa kluczową rolę, ale stawką są nie tylko ludzkie życia, lecz także ogromne pieniądze. Naukowcy działają pod presją, aby opanować groźną sytuację, ale po drodze pojawiają się komplikacje...

Heroizm wolontariuszy

Dokument przedstawia także wyścig po szczepionkę z zupełnie innej strony. Widzowie mogą usłyszeć relacje z pierwszej ręki od ludzi, którzy stali na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Jedną z takich osób jest Jen Haller, która była pierwszą osobą w Stanach Zjednoczonych otrzymującą szczepionkę koncernu Moderna. 

„Covid-19. Wyścig po szczepionkę” w niedzielę o godz. 22:00 w Telewizji FOKUS TV.