2020-07-31

„Covid-19: Walka z wirusem” według chińskich naukowców

0

Wstrząsający dokument o pandemii, która zaczęła się w Wuhan i ogarnęła cały świat. Jakich środków używano, aby powstrzymać koronawirusa? Jak tragiczna była sytuacja mieszkańców zamkniętego miasta w Chinach? „Covid-19: Walka z wirusem” w niedzielę 2 sierpnia o godz. 20:50 na antenie Telewizji Fokus TV.

1 stycznia 2020 roku świat z radością witał Nowy Rok nie przewidując, że już wkrótce ulice największych metropolii opustoszeją, a ludzie w Chinach, a później w innych państwach będą musieli się bronić przed chorobą wywoływaną przez jedną z odmian koronawirusa. 23 stycznia 2020 roku Chiny podjęły bezprecedensową decyzję o poddaniu kwarantannie miasta Wuhan. „Zamknięcie” 11-milionowej metropolii było ekstremalnym, niezbędnym środkiem w walce z wirusem, zagrażającym nie tylko Państwu Środka, lecz całemu światu.

W filmie dokumentalnym „Covid-19: Walka z wirusem” ukazane są wysiłki lekarzy, naukowców, wolontariuszy i przedstawicieli władz, którzy odważnie walczyli z rozprzestrzeniającym się na ogromną skalę koronawirusem. Poznamy świadectwa ich odwagi, nieustannego zaangażowania i poświęcenia. Ich doświadczenia mogą wspomóc inne kraje, które nadal borykają się z opanowaniem pandemii.

  

„Covid-19: Walka z wirusem” w niedzielę 2 sierpnia o godz. 20:50 na antenie Telewizji Fokus TV.

Komentarze