2023-02-04

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 6: Trudny fach furmana

0

Bogdan uczy Michała kierować końmi w zaprzęgu. Jak mu się uda ta trudna sztuka? Walek pomaga zrobić zamknięcie do obory Gienka i Andrzeja. Panowie muszą też przewieźć siano, z czym pomagają im chłopcy z Moniek. Monika i Tomek znajdują czas na wspólną pracę. Przygotowują ziarna słonecznika do tłoczenia. Jakie jeszcze przygody spotykają ulubionych bohaterów? Więcej w 6. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatgo.pl

Gienek i Andrzej potrzebują, by Walek zmajstrował zamknięcie do obory. Kolega stawia czoło wyzwaniu. Wkrótce zamknięcie jest gotowe. Trzeba je zamontować. Rolnicy muszą też przywieźć siano. Niestety, Andrzeja nie ma, a Gienek i Jastrząb nie potrafią obsługiwać ciągnika. Na pomoc ruszają chłopcy z Moniek.

Monika i Tomek z Pokaniewa ustawiają betonowe bloczki służące do budowy przegrody, następnie oczyszczają ziarna słonecznika, by przygotować je do tłoczenia. Planują mieć swój własny olej słonecznikowy.

W Borowskich Ciborach Bogdan, Krzysiek, Michał i Kinga sprawdzają klacze w zaprzęgu. Dyszel jest jednak nieodpowiedni, a uprzęże niekompletne. W końcu można ruszać. Bogdan pokazuje Michałowi, na czym polega praca furmana. Rolnik musi pochylić się też nad zdrowiem jednego z cieląt, które kaszle. Obawia się, że to zapalenie płuc. Kinga mierzy zwierzęciu temperaturę.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.