2021-12-23

„Działkowcy”: Życie w ogrodach pośród betonowej dżungli

0

Właściciele działek tworzą niezwykłą społeczność. Jak wygląda ich życie? Nowy serial pokazuje rzeczywiste perypetie ludzi, dla których pobyt na działce jest okazją do wytchnienia od wielkiego miasta. Za bramą Rodzinnych Ogrodów Działkowych znikają problemy dnia codziennego, a pojawiają się te związane z pielęgnacją roślin czy amatorskich upraw. „Działkowcy” w niedzielę o godz. 21:00 w Fokus TV.

Sielskie spokojne życie
„Działkowcy” to serial, którego bohaterami są posiadacze ogródków w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w różnych częściach Polski. Prezentuje ludzi o odmiennych historiach, zawodach i temperamentach. W otoczeniu przyrody czas płynie wolniej, można odpocząć od zgiełku i codziennych trosk. Życie na działkach płynie zgodnie z rytmem natury, ale wbrew stereotypowemu poglądowi, bardzo wiele się tu dzieje.
Wszyscy działkowicze to jedna rodzina
Tworzą społeczność, w której wszyscy się znają. Wierzą, że dzięki ogrodowi dłużej utrzymają zdrowie i tężyznę fizyczną. Pobyt na działce to doskonała okazja, żeby spędzić czas z najbliższymi, porozmawiać na ważne i nieważne tematy. Tam realizować się mogą osoby, które marzą o własnym domu i podwórku, ale nie mają na nie pieniędzy.
A w pierwszym odcinku...
Sąsiedzi z ogródków działkowych zamykają wkrótce sezon. Zapraszają dokumentalistów na swoje podwórka, żeby pokazać swoje domki i porozmawiać o zainteresowaniach. Czuwający nad działkami zarząd ogląda ogrody, aby wyróżnić najładniejszy.

Działkowcy w niedzielę o godz. 21:00 w Telewizji FOKUS TV.