2024-03-08

„Działkowcy” - sezon 2, odcinek 6: Och, jak gorąco!

0

Druga odsłona produkcji opowiadającej o osobach ceniących sobie kontakt z naturą. Ogródki działkowe w Polsce stały się dla wielu właścicieli małym rajem. Czasem służą relaksowi, czasem są przestrzenią wytężonej pracy, a dla niektórych artystów stanowią atelier. Zobacz szósty odcinek drugiego sezonu emitowany w niedzielę 3 marca o godz. 21:00 w FOKUS TV.

Zbyt gorąco na wysiłek
Sylwia musi skosić trawę na działce w Tychach. Prosi Magdę o pomoc, gdyż trzeba naostrzyć kosiarkę. Z powodu upału panie rezygnują z pracy i szukają ochłody w działkowym baseniku.

Miejsce do przechowywania
W Świnoujściu elektryk Tadeusz przechowuje w domku narzędzia do pracy i dokumentację, a także osobiste pamiątki. Pani prezes zleca mu naprawę elektrycznych skrzynek. Tymczasem Marek z kolegami przygotowuje pomieszczenie na wspólne działkowe narzędzia. Są tam drabiny i kosiarka.

Otwarci na naukę
Andżela i Andrij są nowymi działkowcami w Warszawie. Ponieważ nie mają doświadczenia w pracach ogrodniczych, udają się po poradę do Wojtka. Poznają sposoby walki ze szkodnikami oraz dowiadują się, jak przygotować i zasiewać grządki.

Działkowcy w niedzielę o godz. 21:00 w Telewizji FOKUS TV.