2023-04-07

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 5, odcinek 15: Wycinka drzewa

0

Jarek mierzy się z ogromnym pniem. Następnie tnie go na mniejsze kawałki. Wycinka kończy się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Gienek z Jastrzębiem strzygą grzywy koni. Biorą się także za ładowanie ziarna do worków. Emilka zdejmuje gips kozie i wyjaśnia metody permakultury. Jak bohaterowie radzą sobie z tymi zadaniami? Więcej w 15. odcinku piątego sezonu serialu „Rolnicy. Podlasie”.

Oglądaj Rolnicy. Podlasie online na polsatboxgo.pl

Gienek i Jastrząb na prośbę Pauliny zamierzają przystrzyc grzywy koni, następnie ładują ziarno do worków. Docinają sobie przy tym. Gdy worki są już pełne, rolnicy przewożą je do zabudowań Gienka. Nie obywa się bez problemów.

Emilka wraz z Karolem i mamą musi zdjąć gips kozie. Wszystko idzie zgodnie z planem. Następnie rolniczka idzie przygotować pole do uprawy warzyw. Emilka objaśnia metodę permakultury. W Laszkach jest jej pionierką.

W Bronowie Jarek i Agnieszka ścinają duże drzewo. Zadanie jest pracochłonne. Tną pień na mniejsze kawałki. Kilka z nich stanie się prowizorycznymi siedziskami dla dzieci. Gdy babcia wraca z wnukami, rodzina rozpala ognisko i piecze kiełbaski.

Rolnicy. Podlasie w niedzielę o godz. 20:15 w Telewizji FOKUS TV.