2022-07-13

Dokument „5G. Prędkość fali”: Jak technologia zmienia świat?

0

Postęp, który wzbudza kontrowersje. Widzowie filmu dokumentalnego „5G. Prędkość Fali” przemierzają cały glob, żeby znaleźć odpowiedź na pytania: jak technologia 5G zmienia nasz świat i jak zmieni go w przyszłości? Jedni palą maszty 5G, a inni wykorzystują 5G w walce z pandemią Covid-19. Jedni obawiają się promieniowania elektromagnetycznego, a inni wykorzystują transmisję komórkową 5G w zdalnych operacjach chirurgicznych. Jaka jest prawda o nowej technologii? Emisja w sobotę 16 lipca o godz. 10:30 w Fokus TV.

Technologia przyszłości
Wirtualna rzeczywistość w czasie rzeczywistym to raj dla fanów gier komputerowych, ale też szansa na nowoczesną rehabilitację pacjentów albo... rozwijanie umiejętności studentów rozmaitych kierunków, między innymi przyszłych inżynierów czy artystów sztuk pięknych. Inteligentne domy zmienią się w inteligentne miasta na bieżąco zarządzające komunikacją, korkami, reagujące na zagrożenia. Autonomiczne samochody, rozszerzona rzeczywistość, internet rzeczy, sztuczna inteligencja - te pojęcia, zdaniem twórców filmu, dzięki 5G już niedługo staną się codziennością globalnej wirtualnej wioski, czyli naszego świata.

Międzynarodowa produkcja
Film „5G. Prędkość fali” to efekt kooperacji między polską firmą producencką Inbormedia (znaną m.in. z programów „Górale” czy „Budowlańcy”) a koreańską firmą GH E&M Korea. Producenci odwiedzili Hiszpanię, Australię, Wielką Brytanię, Koreę Południową i oczywiście Polskę. Podjęli również współpracę z Paulem Wilsonem z Bristolu, międzynarodowym ekspertem od inteligentnych miast, 5G i cyfryzacji. Film został zrealizowany głównie po angielsku, a zagadnienia w nim poruszone podzielono na następujące tematy: rozrywkę, naukę, pracę i bezpieczeństwo.

Dokument „5G. Prędkość fali” w sobotę 16 lipca o godz. 10:30 w Fokus TV.

Komentarze